Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 01.01.2023 r.

31.12.2022,
Bogarodzica to ta, która porodziła Syna Najwyższego. Wybrana ze wszystkich ludzi i obdarzona rożnymi darami, wykorzystała je w swoim ziemskim życiu doskonale i dlatego jest dla nas wzorem współpracy z Bogiem. Jest też naszą duchową Matką. Prośmy Ją zatem o wstawiennictwo, aby nasze słabości nie okazały się silniejsze niż dobra wola.

Autor: geralt

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

- w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które zakończy okres Bożego Narodzenia.

W piątek będzie niedzielny porządek Mszy św., a na każdej nich poświęcimy złoto, kadzidło i mirrę oraz kredę. Z racji uroczystości nie ma postu. Składkę z tego dnia
przeznaczymy na misje.

Ze względu na kolędę, czyli wizytację duszpasterską, od poniedziałku do czwartku nie będzie wieczornej Mszy św.

Stowarzyszenie Pogórzanie zaprasza seniorów na Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 14.00, a po niej opłatek w Domu Kultury w Jastrzębi.

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, a pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Hołda.

Zapraszamy na jasełka, dziś, w piątek i przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w domu katechetycznym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (podwójny numer na dwa tygodnie w cenie 15 zł), Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

Kolęda - wizytacja duszpasterska

2.01.2023 r. - poniedziałek

Ks. proboszcz: godz. 8.30 - Podoliny i Podlas od Marii Kiełbasa

Ks. wikariusz: godz. 16.00 - Koniec Wsi od Bogusława Truchana do Zbigniewa Padoła

3.01.2023 r. - wtorek

Ks. proboszcz: godz. 15.00 Kąśna Dolna wzdłuż drogi od Marka Jamki do Mariana Potępy

Ks. wikariusz: godz. 8.30 Bobowa od Krzysztofa Martyny do Waldemara Krawczyka

4.01.2023r. - środa, godz. 15.00

Ks. proboszcz: Kąśna Dolna wzdłuż drogi od Jerzego Osysko do Zbigniewa Białaska

Ks. wikariusz Jastrzębia Górna wzdłuż drogi od Jerzego Hołdy do Tadeusza Michalika

5.01.2023 r. - czwartek, godz. 15.00

Ks. proboszcz: Kąśna Dolna wzdłuż drogi od Wojciecha Fiora do  Zygmunta Szczerby

Ks. wikariusz Jastrzębia Górna wzdłuż drogi od Antoniego Hołdy do  Antoniego Wróbla

7.01.2023 r. - sobota, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Drążkówka, Kutypówka, Nowy Świat od Marka Kwieka do Jana Wojny

Prosimy o przyjechanie po księży, a na końcu ich odwiezienie.