Boże Narodzenie 2022 r.

25.12.2022, "Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany. Na Jego barkach spoczęła władza", która niesie zbawienie dla wszystkich. Skorzystajmy z tego daru.

- w poniedziałek święto św. Szczepana, męczennika,

- we wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcimy w tym dniu wino,

- w środę święto Świętych Młodzianków z Betlejem,

- w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

- w sobotę wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie Starego Roku.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek nowego roku kalendarzowego.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4,144 zł.

Jutro (w święto św. Szczepana) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a pozostałe Msze święte jak w niedziele.

Natomiast w kaplicach oraz na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną posłani kolędnicy misyjni, którzy w kolejnych dniach nawiedzą nasze domy.

Ze względu na kolędę (wizytę duszpasterską) od wtorku do soboty nie będzie wieczornej Mszy św.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła i kaplic na święta Bożego Narodzenia: p. Kościelnemu, ks. Kamilowi, p. Barbarze Hołdzie, p. Barbarze Ignaczak, młodzieży naszej parafii, p. Romanowi Harafowi i p. Antoniemu Harafowi za przygotowanie szopki, p. Rzepce za podarowane choinki do kościoła; paniom: Annie Hołdzie, Danucie Kiełbasie, Jadwidze Gucwie oraz panom: Sławomirowi Stochowi, Marcinowi Kwiekowi, Grzegorzowi Stanuchowi za przygotowanie kaplicy w Jastrzębi Górnej, państwu Bogusławowi, Alinie i Marcinowi Jurkiewiczom, p. Bernadecie Kowalskiej, państwu Grażynie i Kazimierzowi Szarotom, p. Paulinie i p. Januszowi Grzesik za przygotowanie kaplicy w Kąśnej Dolnej. Dziękujemy również naszemu p. Organiście oraz Zespołowi Pogórzanie i wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego i głębokiego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać!

Zapraszamy na Jasełka, które zostaną wystawione przez młodzież naszej parafii 1 stycznia o godz. 14.00 w domu katechetycznym (z salą teatralną). Następne przedstawienia 6. stycznia oraz w kolejne niedziele stycznia.

Próba scholi parafialnej odbędzie się w środę o godz. 9.30 w Domu Kultury.

Jesteśmy wdzięczni p. Leszkowi Stanuchowi za wykopanie dołka na organiczne śmieci na cmentarzu oraz odśnieżenie parkingu przy kościele. Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: podwójnego numeru Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie w cenie 15 zł, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

Kolęda (wizyta duszpasterska)

27.12.2022 r. - wtorek, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Za Rzeką od p. Anny i Andrzeja Kutypów

Ks. wikariusz: Budzyń od p. Arabaszów do p. Jana i Anny Hołdów

28.12.2022 r. - środa, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Zagórze od p. Edwarda i Barbary Hołdów

Ks. wikariusz Borys: od p. Janiny i Bronisława Kiełbasów

29.12.2022r. - czwartek, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Zalesie od p. Zofii i Stanisława Musiałów

Ks. wikariusz: Łazy od p. Łądkiewiczów

30.12.2022 r. piątek, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Przybyłów od p. Anny i Jerzego Hołdów

Ks. wikariusz: Lipki od p. Mariusza i Grażyny Gucwów

31.12.2022 r. - sobota, godz. 8.30

Ks. proboszcz: Górki od p. Renaty i Kazimierza Stanuchów

Ks. wikariusz: Koniec Budzynia od p. Krasów

Prosimy o przyjechanie po księży, a na końcu ich odwiezienie. Dziękujemy.