3 niedziela Adwentu, 11.12.2022 r.

10.12.2022,
Bóg przychodzi, aby nas zbawić - przypomina nam czytanie z księgi Izajasza, a Ewangelia wskazuje, że zbawienie dokonuje się przez Jezusa. Jego cuda wypełniły zapowiedzi proroków. Również dziś dokonuje zbawienia ludzi przez słowo i sakramenty święte. Cieszmy się i korzystajmy z ofiarowanego nam uświęcenia.

Autor: eliska-krizova

Źródło: Pixabay

Licencja CCO

- we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego),

- w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża zakonnika i doktora Kościoła.

Przeżywamy niedzielę Gaudete, czyli radości. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

22 grudnia udamy się do chorych. Prosimy ich zgłaszać do niedzieli 18. grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej z wyjątkiem tych, których ksiądz odwiedza w pierwsze soboty miesiąca.

Przy ołtarzu św. Józefa, a w dni powszednie w przedsionku, prosimy składać dary dla biednych.

Wigilijne świece Caritas w cenie 9 zł można nabyć w zakrystii.

W zakrystii można nabyć też opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.

Rodziców klas ósmych zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.

W środę będzie spotkanie uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1, a czwartek Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej z Kąśnej o godz. 16.00 na plebanii.

Próba scholi odbędzie się w czwartek o 14.30 w Domu Kultury.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.00.

Na cmentarzu został wykopany dołek na śmieci organiczne. Prosimy tam wrzucać zwiędłe chryzantemy, ale bez doniczek, czy inne organiczne śmieci.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.