2 niedziela Adwentu, 04.12.2022 r.

05.12.2022,
Wystąpienie Jana Chrzciciela wzywającego do pokuty było bardzo radykalne. Nie wystarczy pozornie się nawrócić, bez zerwania z grzechem, inne czyny są tylko dodatkiem. Czas dany nam przez Boga nie jest nieograniczony, dlatego każde upomnienie Boga należy poważnie potraktować jako szansę nawrócenia.

Autor: Myriams-Fotos

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

- w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca oraz dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na wspomniany cel. Po prymarii nastąpi zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

22 grudnia udamy się do chorych. Prosimy ich zgłaszać do niedzieli 18. grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej z wyjątkiem tych osób, które ksiądz odwiedza w pierwsze soboty miesiąca.

Zapraszamy na spotkanie ministrantów, aspirantów i Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę po Mszy św. wieczornej.

Osoby pragnące śpiewać w scholi zapraszamy na pierwszą próbę w czwartek o godz. 14.30 do Domu Kultury.

W czwartek zapraszamy dzieci klas III Szkoły Podstawowej i ich rodziców na Mszę św. wieczorną, w czasie której zostaną poświęcone medaliki i przyjmiemy do Dziewczęcej Służby Maryjnej nowe członkinie.

Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.00.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.

Przy ołtarzu św. Józefa prosimy składać dary dla biednych.

Wigilijne świece Caritas w cenie 9 zł można nabyć w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.