1 niedziela Adwentu, 27.11.2022 r.

26.11.2022,
Pragnienie poznania dróg Boga prawdziwego będzie powszechne. Wszystkie narody będą gotowe przyjąć Boga, który objawił się Izraelowi, a w swoim Synu najpełniej przemówił do człowieka. Może go w każdej chwili wezwać na sąd. Dlatego prowadźmy życie godne nieba.

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

- w środę święto św. Andrzeja Apostoła, odpust w Ciężkowicach;

- w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Przeżywamy niedzielę synodalną i pierwszą niedzielę Adwentu.

Roraty w naszej parafii będą sprawowane codziennie o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie możliwość złożenia ofiary do puszki.

Przy ołtarzu św. Józefa prosimy składać dary dla biednych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplic. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy nową kolejkę sprzątania kościoła od Lipek.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4368 zł.

W poniedziałek przypadnie 13 rocznica konsekracji biskupa naszej diecezji Andrzeja Jeża.

W pierwszy czwartek grudnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W pierwszy piątek wystawienie Pana Jezusa w monstrancji o godz. 16.00 i godzinna adoracja zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W kaplicach adoracja będzie pół godziny przed Mszą św.

W pierwszą sobotę ksiądz uda się z posługą do zgłoszonych chorych od godz. 9.00.

Tego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Janiny Waza.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.

Wigilijne świece Caritas w cenie 9 zł można nabyć w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Kędzior, l. 65. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.30. Polećmy go Bożemu
miłosierdziu. Dobry Jezu...