Parafia Jastrzębie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20.11.2022 r.

21.11.2022,
W Izraelu pierwszych dwóch królów wybierał Bóg, ale to Dawid okazał się królem, który nie został odrzucony przez Najwyższego, mimo że nie był do końca wierny. Pokora, którą jako władca praktykował, była miła Bogu do tego stopnia, iż Bóg obiecał mu potomka panującego na wieki. Dziś wiemy, że tym potomkiem co do ciała okazał się Syn Boży, Jezus. Jego królestwo nigdy się nie skończy. Jest ono pośród nas, gdy żyjemy zgodnie z pragnieniem Boga wyrażonym w przykazaniach.

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i współbraci męczenników.

Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Za pobożne i publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny.

Obchodzimy dziś także Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach, Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Dzień Pamięci o Ofiarach wypadków drogowych. 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.

Dziękujemy za składkę na parafię.

 

Spotkanie uczniów i rodziców klasy VII Szkoły Podstawowej z Kąśnej w środę o godz. 18.00 w kaplicy.


Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.


Wigilijne świece Caritas w cenie 9 zł za małe oraz 24 zł za duże będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli.


Zachęcamy do uczestnictwa w listopadowych wypominkach za zmarłych w połączeniu z Koronką do Bożego Miłosierdzia w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.


Wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.