Parafia Jastrzębie

33 niedziela zwykła, 13.11.2022 r.

12.11.2022,
Boży sąd, który czeka każdego, będzie dla pysznych jak palący piec i to, co uważają za chlubę, zniszczy, jak ogień spala słomę, natomiast sprawiedliwi będą uzdrowieni - takie pouczenie przekazuje nam prorok Malachiasz. Czyńmy wszystko, aby nasze uczynki nie spłonęły w piecu Bożej sprawiedliwości.

 

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy.

 

Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka do puszki będzie przeznaczona na Papieską Organizację Kościół w Potrzebie.

W przyszłą niedzielę – Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok liturgiczny, a składka będzie przeznaczona na parafię.

W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić Światowy Dzień Młodzieży.

W piątek uczniowie klas VIII udadzą się do Tarnowa na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00.

Spotkanie rodziców klas III Szkoły Podstawowej w środę po wieczornej Mszy św.

Dziś na cmentarzu na Rybówkach różaniec za zmarłych o godz. 13.00.


Listopadowe wypominki za zmarłych w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego są czytane codziennie przed wieczorną Mszą św., a roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Adam Mleczko, l. 64. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...