32 niedziela zwykła, 05.11.2022 r.

05.11.2022,
Siedmiu synów dzielnej matki wytrwało w wierze w prawdziwego Boga, mimo wielkich męczarni, jakim ich poddano. Siłą była dla nich wierność Bogu i spodziewanie się przyszłego zmartwychwstania. Jezus wyjaśnia, że każdy człowiek zmartwychwstanie, a wtedy ludzie zbawieni będą jak aniołowie w niebie. Wiernością Bogu zasługujmy na chwalebne zmartwychwstanie.

Autor: Jacek Sikora

Żródło: Jacek Sikora

Licencja: CCO

- w środę - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

- w piątek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,

- w sobotę - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Przeżywamy pierwszą niedzielę listopada. Po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka do puszki będzie przeznaczona na Papieskie Stowarzyszenie Kościół w Potrzebie.

W piątek obchodzić będziemy Święto Niepodległości i odpust ku czci św. Marcina w Gromniku.

Uczniów klas VIII zapraszamy na wypominki i Mszę św. w środę o godz. 16.30.

Spotkanie rodziców klas ósmych w czwartek po wieczornej Mszy św.

Różaniec na cmentarzu na Rybówkach będzie w przyszłą niedzielę tj. 13 listopada o godz. 13.00.

Listopadowe wypominki za zmarłych w połączeniu z koronką są czytane codziennie przed wieczorną Mszą św., a roczne będą od pierwszej niedzieli grudnia.

Wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie 10 listopada o godz. 16.00 z parkingu przy kościele. Koszt 70 zł od osoby.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.