Parafia Jastrzębie

31 niedziela zwykła, Rocznica Poświęcenia Kościoła, 30.10.2022 r.

29.10.2022,
Świątynie katolickie są domami Boga, w których On przebywa; w sposób szczególny obecny pod postaciami eucharystycznymi. Każdy chrześcijanin jest żywą świątynią Boga. Mamy więc w swoim ciele wielbić i czcić Najwyższego.

 

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. o 7.00, 8.30, 9.45 i o 13.00 na cmentarzu,

- w środę Dzień Zaduszny - Msze św. o 7.00, 15.00, 16.00 (Jastrzębia Górna), 17.00 (Kąśna Dolna);

- w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

Przeżywamy niedzielę synodalną i rocznicę poświęcenia naszego kościoła.


Dziękując dotychczasowej Radzie Duszpasterskiej informujemy, że w ubiegłą niedzielę wybraliśmy nową Parafialną Radę Duszpasterską, którą stanowią:

z urzędu: ks. Stanisław Gąsior, ks. Kamil Piłat, p. kościelny Robert Jurkiewicz;

z nominacji: p. Sebastian Gut, p. Justyna Martyna;

z wyboru: p. Sylwia Haraf-Mruk, p. Romuald Haraf, p. Anna Hołda, p. Jan Tabiś, p. Mirosław Kiełbasa, p. Danuta Ptaszkowska, p. Marek Podobiński p. Lucyna Włudyka, p. Agnieszka Jurkiewicz, p. Anna Haraf, p. Marta Musiał. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św.


W pierwszy czwartek spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie po Mszy św. wieczornej.

 

Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą, aby kapłan odwiedzał ich z Najświętszym Sakramentem w pierwsze soboty miesiąca (od godz. 9.00).


W pierwszy piątek listopada od godz. 16.00 godzinna adoracja Pana Jezusa w monstrancji zakończona litanią i aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

Dziękujemy odmawiającym różaniec w ubiegłym tygodniu, a w poniedziałek prosimy, aby nabożeństwo różańcowe poprowadziły klasy VII.

 

Listopadowe wypominki za zmarłych w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego będą czytane codziennie przed wieczorną Mszą św. z wyjątkiem pierwszego piątku, a roczne wypominki czytać będziemy od pierwszej niedzieli grudnia.

 

Jest organizowana w naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę na nocne czuwanie z 10 na 11 listopada br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do 1 listopada.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.