Parafia Jastrzębie

30 niedziela zwykła, 23.10.2022 r.

21.10.2022,
Człowiekowi łatwo przychodzi osądzać innych. Ponieważ nie zna intencji, to jego sądy często bywają krzywdzące dla bliźniego. Bóg jest sprawiedliwym sędzią, to znaczy, że osądzi każde nasze działanie zgodnie z intencją i wysiłkiem. Jemu zatem pozostawmy sądzenie ludzi, a sami oceniając uczynki swoje i innych, czyńmy to, co jest zgodne z Bożą wolą.

 

Autor: fatherfab

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w piątek święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

Przeżywamy niedzielę misyjną.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 4368 zł i ofiarę złożoną do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 972 zł.


Dziś wybieramy Parafialną Radę Duszpasterską. Wpisujemy na kartce dwa nazwiska z listy umieszczonej w gablocie i wrzucamy kartkę do specjalnej urny przy wyjściu z
kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.


Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą, aby kapłan odwiedzał ich z Najświętszym Sakramentem w pierwsze soboty miesiąca od godziny 9.00.


Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

Dziękując odmawiającym w ubiegłym tygodniu, w tym prosimy: w poniedziałek Różę z. Lucyny Hołda, we wtorek Różę z. Lucyny Burnus, w środę Dziewczęcą Służbę Maryjną, w czwartek Różę z. Janiny Haraf, piątek Różę z. Marii Amrożkiewicz, w sobotę Różę z. Barbary Krakowskiej, w niedzielę Różę z. Zofii Skrobiś.


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o przystrojenie grobów. 

Kartki na wypominki za zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach.

 

Jest organizowana w naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę na nocne czuwanie z 10 na 11 listopada br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do 1 listopada.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Ludwa, l. 85, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Dobry Jezu...