Parafia Jastrzębie

29 niedziela zwykła, 16.10.2022 r.

15.10.2022,
Gorąca i wytrwała modlitwa Mojżesza sprawiła, że Izraelitom udało się odnieść zwycięstwo na Amalekitami. Jezus w przypowieści o niesprawiedliwym sędzim przypomina: chociaż nie zasługujemy przez grzeszne życie na otrzymanie wielu łask, gdy będziemy wytrwale prosili, to je otrzymamy. Prośmy więc nieustannie Boga.

 

 

Autor: joaoaugustof

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia,

- w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera,

- w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża i patrona Małopolski.

 

Dziś w Krynicy – Zdroju odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Dziękujemy za składkę na parafię oraz do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.


W przyszłą niedzielę, która będzie misyjną, wybierzemy Parafialną Radę Duszpasterską spośród osób, których lista zamieszczona jest w gablotach. Wpisujemy na kartce dwa nazwiska i wrzucimy ją do specjalnej urny przy wyjściu z kościoła.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciężkowicach informuje, że II tura żywności będzie wydawana w poniedziałek 17.10.2022 r. dla Kąśnej Górnej, we wtorek 18.10. dla Jastrzębi i w środę 19.10. dla Kąśnej Dolnej w magazynie w Zborowicach naprzeciw betoniarni w godzinach od 7.00 do 14.30. Przy odbiorze w wyznaczonych terminach należy mieć dowód osobisty.


Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziękując odmawiającym w ubiegłym tygodniu, w tym prosimy: w poniedziałek dzieci z przedszkoli i I klas, we wtorek Róża z. Stanisława Oślizło, w środę Róża z. Lucyny Włudyka, w czwartek Róża z. Barbary Hołda, piątek Róża z. Zofii Hołda, w sobotę Róża z. Teresy Musiał, w niedzielę Róża z. Janiny Waza.


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o przystrojenie grobów. Kartki na wypominki za zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach.

 

Spotkanie uczniów klas VIII w poniedziałek w kaplicy Kąśnej Dolnej o 16.00, we wtorek na plebanii też o 16.00, w środę o 18.30 w kaplicy w Jastrzębi Górnej.

 

Burmistrz Gminy Ciężkowice informuje, iż trwa nabór wniosków na najem mieszkań w powstającym w Ciężkowicach budynku wielorodzinnym. Wnioski o zawarcie umowy najmu można składać w Urzędzie Gminy do dnia 31 października 2022 r. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, Małego Gościa, Promyczka Dobra oraz czasopism misyjnych.