Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Uroczystość ,którą dziś przeżywamy jest dla nas wszystkich okazją ,abyśmy przypomnieli sobie ,że naszym chrześcijańskim powołaniem jest dawanie świadectwa Chrystusowi w świecie współczesnym tak jak to czynili Św. Apostołowie Piotr i Paweł Z Bogiem trzeba i nam iść przez życie i w Bogu szukać schronienia , do Niego się przyznawać wśród ludzi , a On ujmie się za nami i tu na ziemi i przed naszym Ojcem w niebie . Prośmy podczas dzisiejszej Mszy św. o potrzebne nam moce do dawania świadectwa Chrystusowi w naszym życiu osobistym rodzinnym i wspólnotowym byśmy otrzymali Zbawienie - niebo .

Dzisiaj Uroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła   dwóch filarów  Kościoła Katolickiego . Trudno  sobie  wyobrazić chrześcijaństwa  bez tych dwóch  niezwykłych postaci  św. Piotra  I papieża  i św. Pawła  ,który rozsławił chrześcijaństwo  na   cały świat.  Msze św. w uroczystość  św. Piotra i Pawła  będą   w Kościele parafialnym o 7.00  9.00          i  18.00 , a w Jastrzębi G o 17.00. i Kąśnej 18.00  , zaś składka  przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze     Pomimo, że jest to Święto zniesione – serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św.

Kto  w uroczystość  św. Piotra i Pawła  z pobożnością posłuży się - ucałuje   krzyż szkaplerz, figurę   poświęconą przez Ojca  św. lub biskupa   może  zyskać odpust zupełny pod   zwykłymi  warunkami   /Komunia św.  modlitwa w intencji Ojca św.  iwyzbycie  się  przywiązania  do  zła / oraz odmówi   jakąkolwiek  zatwierdzoną formułę wyznania  wiary  czyli  Wierzę  w  Boga   czy  Wierzę   w Jednego  Boga .

Dziś pamiętamy o solenizantach Pawłach Piotrach i składamy im najserdeczniejsze   życzenia

Informujemy   że w spotkaniu z Ojcem Świętym, które odbędzie się  na Campus Misericordiae w Brzegach w dniach 30-31 lipca mogą brać udział wszyscy, a nie tylko młodzież. Do dnia 4 lipca przyjmujemy zamówienia na bezpłatne wejściówki. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.  Zapisy na bezpłatne wejściówki, a także na wyjazd autokarem na to spotkanie przyjmujemy w zakrystii.

Podczas Tygodnia ŚDM  w naszej Parafii będziemy gościć młodzież z Francji , dlatego  prosimy  o zgłoszenie   się  rodzin ,które  chciały  by  gościć  młodzież w  swoich  domach   Do pomocy w przeżywaniu tych  dni   poszukujemy osoby znające język francuski i prosimy  o  zgłoszenie  .

Polecamy też  Gazety  religijne  z dobrymi  artykułami i filmem „ Ufam  Tobie”  .