28 niedziela zwykła, 09.10.2022 r.

08.10.2022,
Posłuszeństwo Syryjczyka Naamana głosowi Boga sprawiło, że został oczyszczony z trądu, podobnie dziesięciu trędowatych, którzy wyruszyli, aby pokazać się kapłanom. Bóg uzdrawia fizycznie i duchowo oraz oczyszcza z grzechów. Musimy jednak się do Niego zwrócić w pokorze i przez posłuszeństwo wypełnić to, co nakazuje. Okazujmy Najwyższemu posłuszeństwo we wszystkim.

Autor: Darte

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- w środę wspomnienie bł. Romana Sitko, prezbitera i męczennika,

- w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera,

- w sobotę wspomnienie św. Teresy do Jezusa, zakonnicy.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię, a zbiórka do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W tym dniu w Krynicy – Zdroju Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

W gablotach są wywieszone listy kandydatów i kandydatek od Rady Parafialnej, którą wybierzemy 23 października.

W czwartek kolejne nabożeństwo fatimskie. O niesienie figury w procesji wokół kościoła prosimy Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych,

które w naszej parafii będą sprawowane w dni powszednie:

w Kąśnej Dolnej o 16.30,

w kościele parafialnym o 17.00

i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

Nabożeństwo różańcowe w niedzielę w kościele o 15.30,      po nim Msza św.

W tym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej: w poniedziałek kl. II, we wtorek kl. III, w środę kl. IV, w czwartek kl. V, piątek kl. VI, w sobotę kl. VII, w niedzielę kl. VIII.

Dziś w całej Polce ma miejsce liczenie wiernych. Prosimy powoli opuszczać kościół.

Spotkanie rodziców klas VIII w środę o 18.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism

misyjnych.