26 niedziela zwykła, 25.09.2022 r.

24.09.2022,
Chciwość nie tylko godzi w drugiego człowieka, ale prowadzi do wiecznego potępienia. Doświadczył tego bogacz z dzisiejszej Ewangelii. Każdy, kto dobra zatrzymuje tylko dla siebie, sprzeciwia się Najwyższemu, który chce, aby wszystkim służyły. Dzielmy się tym, co posiadamy.

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

- w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika;

- w czwartek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zakonnicy i doktora Kościoła.

Przeżywamy w naszej diecezji niedzielę synodalną oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość z centralnymi uroczystościami w Szczepanowie.

W przyszłą niedzielę po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na parafię w kwocie 4160 zł.

Rodziców klasy siódmej z Kąśnej Dolnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy.

Uczniów klas VIII zapraszamy w środę na wieczorną Mszę św. podczas której złożą deklaracje bezpośredniego przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą sprawowane:

w Kąśnej Dolnej o 16.30,

w kościele parafialnym o 17.00

i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

Z racji pierwszej soboty w kościele różaniec poprowadzi Róża z. Teresy Musiał.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza święta.

W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze rolnicze w cenie 30 zł i kalendarze z wieńcami w cenie 8 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.