25 niedziela zwykła, 18.09.2022 r.

17.09.2022,
Każdy, kto wyzyskuje bliźniego, obraża Boga, który daje dobra, abyśmy je wykorzystywali na Jego chwałę i pożytek ludzi. Rządzący – polecani modlitwie, o których mówi św. Paweł w Pierwszym Liście do Tymoteusza – mają czuwać, aby nikomu nie działa się krzywda. Ostatecznie to wszechwiedzący Bóg będzie oceniał i wynagradzał lub karał za czyny, których dokonujemy tu na ziemi.

Autor: sweetlouise

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- we wtorek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona i współbraci męczenników,

- w środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

- w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Przyszła niedziela w naszej diecezji będzie synodalną oraz Dniem Modlitw o Trzeźwość z centralnymi uroczystościami w Szczepanowie.

Dziękujemy za składkę na parafię.

Rodziców klas ósmych zapraszamy na spotkanie w kościele, w środę po wieczornej Mszy św.

W czwartek spotkanie rodziców klas trzecich Szkoły Podstawowej po Mszy św. wieczornej.

Rodziców klasy siódmej z Kąśnej Dolnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26.09.2022 r. o godz. 19.00 w kaplicy.

Kandydatów do Rady Duszpasterskiej prosimy zgłaszać do 25 września w zakrystii, kancelarii lub na kartkach wrzucanych na tacę.

W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze rolnicze w cenie 30 zł i kalendarze z wieńcami w cenie 8 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Sokół, l. 86. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry
Jezu...