24 niedziela zwykła, 11.09.2022 r.

10.09.2022,
Bóg czeka na nawrócenie każdego grzesznika i gdy to się stanie, radość w niebie jest wielka. Nawrócić się to znaczy przyjąć do swojego serca, że zachowanie Bożych praw jest konieczne, aby człowiek nie zmarnował życia. Pierwsze czytanie nam pokazuje, że chociaż Bóg jest cierpliwy, nie można lekceważyć wezwania do nawrócenia.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

- w piątek wspomnienie św. Korneliusza – papieża oraz św. Cypriana, biskupa i męczennika.

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a składka będzie przeznaczona na parafię.

We wtorek odbędzie się kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. O prowadzenie różańca i niesienie figury Matki Bożej prosimy uczniów klas siódmych.

Dziś do puszki można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

Zbliżają się wybory do Rady Duszpasterskiej. Prosimy do 25 września zgłaszać kandydatów w zakrystii, kancelarii lub na kartkach wrzucanych na tacę.

Zapraszamy na spotkanie uczniów klas ósmych na plebanię w środę:

Szkoła Podstawowa nr 1 o 16.00,

a Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa w Kąśnej Dolnej o 16.45.

W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze w cenie 30 zł oraz kalendarze z wieńcami w cenie 8 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.