22 niedziela zwykła, 28.08.2022 r.

27.08.2022,
Przez pychę człowiek się oddalił od Boga, a On wybrał drogę pokory, aby zbawić nieszczęsne stworzenie, które uwierzyło szatanowi, że można dorównać Wszechmogącemu. Zbawiciel przez uniżenie się, czyli pokorę zbawił człowieka i pokazał mu, jaką drogą dojdzie do nieba. Przeżywając w naszej diecezji kolejną niedzielę synodalną, bądźmy pokorni i módlmy się, aby ta postawa była promowana w naszych mediach.

- w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

Bóg zapłać za składkę na parafię, która wyniosła 4180 zł.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii.

W dniach: od poniedziałku do środy będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek rano o 7.00,

a we wtorek i środę wieczorem o 18.00.

Przypominamy, że w najbliższy piątek rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Konferencje będą głoszone w piątki i soboty o godz. 19.00. W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 rok życia.

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego:

w kościele parafialnym Msza św. o godz. 8.00,

w kaplicy w Jastrzębi Górnej Msza św. o godz. 8.00,

a w Kąśnej Dolnej najpierw rozpoczęcie roku w szkole, a później Msza św. w kaplicy o godz. 9.00.

Pierwszy września to Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia i kolejna rocznica rozpoczęcia II wojny światowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota.

W czwartek pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.

W pierwszy piątek od godz. 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec, który poprowadzi Róża z. Zofii Hołda.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Marzec, l. 80. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...