21 niedziela zwykła, 21.08.2022 r.

20.08.2022,
Być świadkiem Chrystusa to głosić Jego orędzie zawsze i wszędzie - nawet wtedy, gdy trzeba zapłacić za to najwyższą cenę, jaką jest to życie doczesne. Takim głosicielem i bohaterem wiary jest św. Bartłomiej, którego dziś w naszej parafii szczególnie czcimy z racji uroczystości odpustowych. Niech wyprasza nam łaskę wierności Bogu, abyśmy po trudach doczesnego pielgrzymowania osiągnęli wieczne zbawienie.

Autor: GustavoLuzorio

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- w poniedziałek wspomnienie Najswiętszej Maryi Panny Królowej,

- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła,

- w piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej,

- w sobotę wspomnienie św. Moniki.

Przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Bartłomieja – patrona parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowych.

Przede wszystkim ks. Tomaszowi Piecuchowi z Tarnowa za kazania na Mszach św. i przewodniczenie sumie odpustowej,

księdzu Kamilowi, księdzu Piotrowi, księżom rodakom i kapłanom z dekanatu,

Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście i Zespołowi Pogórzanie;

niosącym feretrony i chorągwie, sprzątającym i dekorującym kościół, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym.

Bóg zapłać za składkę na parafię.

Przyszła niedziela będzie w naszej diecezji niedzielą synodalną.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek i sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek i piątek wieczorem o 18.00.

We wrześniu będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński. Konferencje będą głoszone w piątki i soboty o godz. 19.00. Rozpoczęcie będzie w pierwszy piątek. W kursie tym mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Franciszkowi Idziak za ofiarę 1000 zł na parafię.

Jeszcze dziś ostatni dzień można zapisać się na autokarową pielgrzymkę do Dębowca, Dukli i Miejsca Piastowego. Wyjazd w dniu 27.08.2022 r. (sobota) o godz. 8.00 z placu przy kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Antoni Koniuszy, l. 92; śp. Tadeusz Musiał, l. 95 oraz śp. Beata Kryszczak, l. 46, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...