20 niedziela zwykła, 14.08.2022 r.

13.08.2022,
Jezus przyszedł przynieść na ziemię pokój, ale nie taki, jaki sobie wyobrażają ludzie - jako zgodę na wszystko, co przynosi duch tego świata. Pokój Chrystusowy polega na wolności od zła i grzechu oraz na trwaniu przy Bożych przykazaniach. Trwajmy zatem w wierze, mimo różnych trudności.

Autor: Maciej Górnicki

Licencja: CCO

- w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze święte jak w niedziele; na każdej nastąpi poświęcenie ziół, wianków oraz żniwnych wieńców;

- w środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

- w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła – patrona parafii; składka będzie przeznaczona na parafię, a uroczystą sumę będzie celebrował ks. Tomasz Piecuch. Prosimy o włączenie się w przygotowanie parafii.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek, piątek wieczorem o 18.00.

Jutro centralne uroczystości odpustu w Bruśniku i odpust w Rzepienniku Biskupim. Uroczyste sumy zostaną odprawione o godz. 11.00.

Dziś są i jutro będą zbierane podpisy pod ustawą zabraniającą znieważać chrześcijan, prosimy o wpisywanie się na przygotowane listy, podając swój pesel i składając podpis.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Zofii Skrobiś za ufundowanie maryjnego obrusu na główny ołtarz.

Zachęcamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Dębowca, Dukli i Miejsca Piastowego. Wyjazd w dniu 27.08.2022 r. Można się zapisywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Popiela, l. 86. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...