18 niedziela zwykła, 31.07.2022 r.

30.07.2022,
Biblijny mędrzec - Kohelet mówi, że wszystko jest marnością, to znaczy jest ulotne, przemija. Człowiek nie wie, kiedy zażądają od niego zdania sprawy ze swojego życia. Dlatego św. Paweł zachęca nas, abyśmy przezwyciężając nasze wady, czyli to, co przyziemne w nas, dążyli do tego, co w górze, do życia wiecznego z Bogiem.

Autor: Anna Bajon

Licencja: CCO

Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości, z tej racji Episkopat Polski skierował do nas Apel, który można przeczytać tutaj:

Bp Bronakowski: Trzeźwość obowiązuje dorosłych zawsze i w każdej sytuacji | Konferencja Episkopatu Polski

- w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość ku czci Przemienienia Pańskiego.

Suma z procesją wokół kościoła o godz. 11.00.

Przewodniczył będzie ks. Krzysztof Kara.

Po Prymarii zmiana tajemnic róż różańcowych.

W dni powszednie tego tygodnia będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek rano o 7.00,

we wtorek, środę, czwartek wieczorem o 18.00,

w pierwszy piątek rano o 7.00 i wieczorem o 18.00,

a w pierwszą sobotę wieczorem o 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

W piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania.

W czwartek pół godziny przed Mszą św. różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.

W sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec poprowadzi Róża z. Barbary Hołda.

Dzisiaj po Mszach świętych „Komitet Społeczny Zborowic” przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz państwa Krzeszowskich, poszkodowanych przez pożar budynku gospodarczego, spowodowany uderzeniem pioruna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.