17 niedziela zwykła, 24.07.2022 r.

23.07.2022,
Modlitwa jest podstawą życia człowieka wierzącego w Chrystusa. Do Boga zwracamy się na początku i na końcu dnia, podejmując pracę i w chwilach odpoczynku, przed posiłkiem i po nim, a także wyruszając w drogę. Dziś szczególnie polecamy naszemu Ojcu w niebie wszystkich uczestników ruchu drogowego, prosząc dla nich o opiekę, bezpieczeństwo i rozwagę oraz o to, aby wszystkie nasze drogi przybliżały nas do Boga.

Autor: 12019

Źródło: Pixabay

Licencja: CCO

- w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;

- we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu przypada również 35 rocznica śmierci ks. Kazimierza Moździocha, wieloletniego proboszcza naszej parafii;

- w piątek wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

Dziś po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, motocyklistów i podróżnych.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 4281 zł.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek i sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek, piątek wieczorem o 18.00.

W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

Za tydzień niedziela synodalna.

W tym dniu „Komitet Społeczny Zborowic” po Mszach świętych przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz państwa Krzeszowskich, poszkodowanych przez pożar budynku gospodarczego, spowodowany uderzeniem pioruna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.