15 niedziela zwykła, 10.07.2022 r.

09.07.2022,
Jezus opowiada przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, aby nauczyć nas, że mamy być bliźnimi dla każdego, kto znajdzie się w potrzebie. On sam jak dobry Samarytanin pochyla się nad ludzką słabością, opatruje nasze rany i umacnia nas poprzez sakramenty, zwłaszcza spowiedź i Eucharystię. Oczekuje, że i my nie przejdziemy obojętnie wobec cierpiącego człowieka.

Autor: Anna Bajon

Licencja CC BY

- w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

- we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

- w środę wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji;

- w czwartek wspomnienie św. Kamila - jest to dzień imienin naszego ks. wikariusza;

- w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.:

w poniedziałek i sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek, piątek wieczorem o 18.00.

Kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie odbędzie się w środę. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy Róże z. Marii Kukuła i Krystyny Krzyżkowskiej.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się! oraz czasopism misyjnych.