14 niedziela zwykła, 03.07.2022 r.

02.07.2022,
Gotowość głoszenia Ewangelii – to zadanie ucznia Chrystusa. Temu z całych sił sprzeciwia się szatan, wykorzystując swoją potęgę. Na jego usługach są wszyscy, którzy czynią zło, krzywdząc głosicieli Dobrej Nowiny. Bóg jednak jest większy od niego i dlatego głoszący będą obecni w świecie, aż do jego skończenia. Włączmy się w to zbawienne zadanie.

Autor: Larisa - K

Żródło: Pixabay

- w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Przeżywamy pierwszą niedzielę lipca. Po prymarii nastąpi zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

W tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św:

w poniedziałek i sobotę rano o 7.00,

natomiast we wtorek, środę, czwartek i piątek wieczorem o 18.00.

W środę przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych.

W pierwszy czwartek lipca o godz. 17.30 będzie różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego  w Tarnowie.

Trwa tygodniowy odpust w Tuchowie. Program znajdziemy w gablotach.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.