13 niedziela zwykła, 26.06.2022 r.

25.06.2022,
Pełnienie misji prorockiej było bardzo ważne w Izraelu. Powołani przez Boga ludzie przypominali ludowi konieczność bycia wiernymi Przymierzu. Dlatego prorok Eliasz otrzymuję polecenie od Boga, aby namaścił na proroka po sobie Elizeusza, syna Szafata. Z tym zadaniem wiązało się narażanie na niechęć i wzgardę ze strony upominanych. Wysłannicy Boga jednak tego się nie lękali. Nie lękajmy się głosić słowa Bożego.

Autor: fietzfotos
Źródło: Pixabay

- we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
- w środę uroczystość świętych Piotra i Pawła, apostołów,
- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

Przeżywamy niedzielę synodalną, a w Kąśnej Dolnej odpust. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00.

Przypominamy, że dziś zamiast Eucharystii o 11.00 będzie w kościele parafialnym Msza św. o 8.30.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 4137 zł.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota lipca. Spowiedź w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.

W piątek od godz. 17.00 godzinna adoracja Pana Jezusa w monstrancji zakończona litanią i aktem oddania.

W pierwszą sobotę nie będzie Mszy św wieczornej, a pół godziny przed poranną Mszą św. różaniec, który poprowadzi róża z. Lucyny Włudyka.

W środę składka na tzw. świętopietrze.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż różańcowych po prymarii.

Dziękujemy p. Barbarze Osysko za zakup flag do kaplicy w Kąśnej Dolnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.