12 niedziela zwykła, 19.06.2022 r.

18.06.2022,
"Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje." Te słowa kieruje do nas Zbawiciel, aby zachęcić nas do wysiłku i pracy nad swoim i innych zbawieniem. Jeśli jednak z tego zrezygnujemy, narażamy się na bezsensowne spędzanie chwil na tym świecie, które zakończy się potępieniem, czyli przegraniem wieczności. Podejmujmy zatem trud zmagania się o to, co najważniejsze.

Autor: Pezibear

Źródło: Pixabay

- we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
- w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Dzień Ojca,
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; ze względu na uroczystość nie ma w tym dniu obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych,
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi – odpust w Bukowcu.

Przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny.

O 15.30 będzie eucharystyczna procesja wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała.

Dziękujemy za składkę na parafię.

Za tydzień w diecezji będziemy przeżywać niedzielę synodalną, a w Kąśnej Dolnej odpust. Uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 11.00.

Zatem w kościele parafialnym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 11.00, zamiast niej będzie sprawowana Msza św. o 8.30.

W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi.

Natomiast nabożeństwo dla Szkoły Podstawowej nr 2 będzie także o godz. 8.00 w kaplicy, a w Kąśnej Dolnej po zakończeniu roku w szkole.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków o godz. 18.00.

W środę w kościele będzie egzamin przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VII.

O godzinie 15.00 dla Szkoły Podstawowej nr 1

i o 16.00 dla Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej w Kąśnej Dolnej.

Prosimy o przybycie także rodziców.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego oraz czasopism misyjnych.