Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022 r.

11.06.2022,
Tajemnica Trójcy Przenajświętszej jest jedną z największych tajemnic naszej wiary. Trudność zrozumienia polega na tym, że tu na ziemi nie mamy analogii, aby przez porównanie pojąć tę prawdę. To jednak świadczy, że Bóg jest niepojęty dla ludzkiego rozumu. Ufajmy zatem Bogu, który nas kocha i chce doprowadzić do poznania prawdy.

Autor: GoranH     Źródło: Pixabay

- w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

- we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

- w środę 10. rocznica objęcia diecezji przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża,

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej,

- w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę w naszej diecezji obchodzić będziemy święto Rodziny, a w naszej parafii Msza św. na cmentarzu o godz. 9.00.

Pozostałe Msze święte w tym dniu będą sprawowane: w kościele o 7.00 i 16.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach.

Natomiast o 15.30 będzie eucharystyczna procesja wokół kościoła.

Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi młodzież bierzmowana w tym roku.

W czwartek Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach.

W Oktawie procesja będzie po wieczornej Mszy św., z wyjątkiem niedzieli.

W ramach nabożeństw czerwcowych po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wtorek bierzmowani udadzą się na pielgrzymkę do Wał-Rudy i Zabawy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.