Parafia Jastrzębie

6 Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022 r.

21.05.2022, Chrystus w Ewangelii poucza nas, na czym polega okazywanie wdzięczności Bogu. Realizuje się ona w zachowywaniu nauki Zbawiciela, która jest nauką Boga Ojca. Duch Święty pomaga wszystkim, którzy Go przyjmują jako Pocieszyciela, wypełniać to, czego oczekuje kochający Bóg. Okazujmy Najwyższemu wdzięczność, zachowując wskazania Ewangelii.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych,
- w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w ten dzień również Dzień Matki.


W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje: poniedziałek, wtorek, środa. Jeśli pozwoli pogoda, będzie procesja wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 4641 zł.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych:

w dni powszednie w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele o 17.30, a w Jastrzębi Górnej o 18.00;

natomiast w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a kaplicach po Mszach św.


Zbliża się uroczystość Bożego Ciała i procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O ich przystrojenie prosimy: I ołtarz przy kamiennym krzyżu - mieszkańców Nowego Świata i Kutypówki, od państwa Jerzego i Anny Haraf do pań Teresy i Marii Gucwa; II ołtarz przy kapliczce św O. Pio - mieszkańców Górek i końca Przybyłowa, od państwa Marka i Marty Haraf do państwa Zofii i Franciszka Deś; III ołtarz przy kapliczce św. Faustyny - mieszkańców Zagórza, od państwa Małgorzaty i Janusza Haraf do państwa Zofii i Ryszarda Haraf; IV przy kapliczce św. Krzysztofa - mieszkańców Jastrzębi Górnej, od państwa Andrzeja i Grażyny Kwiek do państwa Teresy i Tadeusza Kwiek.


30 maja nasza parafia będzie przeżywała całodzienną adorację.

W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.

W czwartek dzieci pierwszokomunijne udadzą się do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Wyjazd o 8.15 z parkingu przy kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.