Parafia Jastrzębie

4 Niedziela Wielkanocna, 08.05.2022 r.

07.05.2022, Najbardziej przygotowani na przyjęcie Ewangelii byli Izraelici. Niestety uznali się za niegodnych życia wiecznego, dlatego św. Paweł i Barnaba skierowali się do pogan. Takie bowiem polecenie przekazał Jezus - wszystkim, którzy poznali drogę zbawienia. Słuchajmy Dobrego Pasterza, abyśmy nie utracili skarbu wiary, ale go przekazywali innym.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza, którego otaczamy modlitwą za przyczyną jego Patrona.
- w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

Przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziś w naszej parafii dzieci z III klas przyjmą po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy świętej o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.


Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych:

w dni powszednie w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym o 17.30, a w Jastrzębi Górnej o 18.00;

natomiast w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a kaplicach po Mszach św.


Nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła będzie w piątek po wieczornej Mszy św. O niesienie figury i odmawianie różańca prosimy rodziców dzieci komunijnych.

W tym tygodniu dzieci klas III Szkoły Podstawowej będą przeżywały Biały Tydzień, w ramach którego będą przychodzić na nabożeństwa majowe i Msze św.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się oraz czasopism misyjnych.


W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Leokadia Baran l. 61. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...