3 Niedziela Wielkanocna, 01.05.2022 r.

30.04.2022, Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - słowa skierowane do arcykapłana i Sanhedrynu przez Apostołów wskazują, że głoszenie Jezusa zmartwychwstałego było najważniejszym zadaniem uczniów Pana. Także my mamy głosić Ewangelię nawet wtedy, gdy inni próbują nas uciszyć z rożnych powodów. Przeżywając niedzielę biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, napełniajmy się słowem Bożym.

- w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
- we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny,
- w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika - patrona strażaków,
- w piątek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż różańcowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas Szkoły Podstawowej.

Spowiedź dla nich i ich rodziców oraz chrzestnych będzie w sobotę od godz. 9.00.

We wtorek nie będzie Mszy św. popołudniowej, a nabożeństwo majowe odprawimy po sumie.

Nabożeństwa majowe w naszej parafii są sprawowane:

w dni powszednie w Kąśnej Dolnej o 17.00, w kościele parafialnym o 17.30, a w Jastrzębi Górnej o 18.00;

natomiast w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a kaplicach - po Mszach św.

W najbliższy piątek w Kąśnej Dolnej nabożeństwo majowe będzie o 16.30 (z racji I piątku).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota maja. Spowiadać będziemy w tygodniu przed Mszami, a w piątek od 16.30. O tej też godzinie nastąpi wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i adoracja.

Spotkanie rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

W pierwszą sobotę pół godziny przed nabożeństwem majowym tj. o 17.00 - różaniec, który poprowadzi Róża z. Krystyny Krzyżkowskiej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego oraz czasopism misyjnych.