Niedziela Miłosierdzia Bożego (2 Wielkanocna), 24.04.2022 r.

23.04.2022, Bóg jest miłosierny wobec człowieka, gdyż lituje się nad jego niedolą; ale oczekuje, abyśmy też byli miłosierni. Przypomniał nam o tym przez św. siostrę Faustynę. Przeżywając niedzielę miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, stawajmy się miłosierni w naszych sądach o innych i uczynkach.

- w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty,
- we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika - głównego patrona Polski,
- w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła - dzień męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

W najbliższą niedzielę - biblijną, dzieci klas IV będą obchodzić I Rocznicę Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli w kwocie 7411 zł. Przeznaczymy ją na spłatę długu za ogrzewanie kościoła i kaplic.

Nabożeństwo majowe rozpoczniemy w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w kościele parafialnym, a w kaplicach po Mszach św.

Spotkanie rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej w środę i piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.

Przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na Caritas Diecezjalną.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Jurkiewicz, l. 48 i śp. Stanisław Hołda, l. 75. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...