Parafia Jastrzębie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17.04.2022 r.

16.04.2022, Zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, szatanem i piekłem to podstawa do prawdziwej radości. Wspominając w liturgii to wydarzenie dzielmy się radością z innymi. Aniołowie przy grobie powiedzieli niewiastom, żeby oznajmiły Jego uczniom, iż zmartwychwstał.

W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego: ks. Kamilowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, paniom: Barbarze Hołda i Barbarze Ignaczak za przystrojenie ołtarzy, ciemnicy i Grobu Pańskiego, strażakom za czuwanie przy grobie, śpiewającym pasję, psałterzystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym feretrony i chorągwie na procesji rezurekcyjnej i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach oraz adoracji.


Jutro, czyli w Poniedziałek Wielkanocny, do południa porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie Mszy świętej wieczornej, podobnie i we wtorek.

Dziękujemy za składkę na parafię, jutrzejsza będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

We wtorek o godz. 18.00 w Ciężkowicach uczniowie klas ósmych przyjmą sakrament bierzmowania. Prosimy aby przybyli do sanktuarium na 17.30 wraz ze świadkami.

 

Spotkanie rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej w środę o godz. 16.30 w kościele.

Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

W najbliższą niedzielę będziemy w kaplicy w Jastrzębi Górnej przeżywać uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Msza św. będzie tam o godz. 11.00, a w kościele parafialnym o 9.45. Składka do puszki będzie przeznaczona na Caritas Diecezjalną.

Diecezjalne Święto Caritas obchodzić będziemy w sobotę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.