5 niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2022 r.

02.04.2022, Łatwo przychodzi nam oskarżać innych, ale walki naszym grzechom i wadom nie chcemy wypowiadać, bo to jest trudne. Zachowujemy się często jak oskarżyciele kobiety z dzisiejszej Ewangelii. Jezus nie chce, aby ludzie grzeszyli, ale okazuje miłosierdzie tym, którzy popełniwszy grzech chcą się z niego poprawić i Boga proszą o przebaczenie. Skorzystajmy przed świętami z miłosierdzia, które Bóg chce nam okazać w sakramencie pokuty.

Przeżywamy pierwszą niedzielę kwietnia. Po prymarii będzie zmiana tajemnic Róż różańcowych.

Gorzkie Żale - o 15.30, a po nich Msza św.

W przyszłą niedzielę - Palmową - przed sumą procesja wokół kościoła, a po sumie konkurs palm. Także na pozostałych Mszach św. będziemy święcić palmy.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą sprawowane w piątek:

o godz. 16.00 w Kąśnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej.

W pierwszy czwartek kwietnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec o powołania kapłańskie i zakonne, który poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po Mszy św. - spotkanie.

Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.

Grupa Dunajec - Biała będzie prowadzić nabór wniosków o przyznanie pomocy w działalności gospodarczej i turystycznej. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Spowiedź przed świętami wielkanocnymi będzie w naszej parafii w sobotę od 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą od 15.30.

W Jastrzębi Górnej spowiedź od godziny 14.00 do 15.30.

W Kąśnej natomiast od godziny 16.00 do 17.30.

Natomiast na godz. 11.00 w sobotę zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia. Od godziny 10.00 będzie dla nich spowiedź.

Odwiedziny chorych w domach będą w środę Wielkiego Tygodnia od 14.00. Prosimy ich zgłaszać.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i uroczyste wręczenie krzyży w środę o godz. 18.00.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 7 zł.