Parafia Jastrzębie

4 niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2022 r.

26.03.2022, Starszy syn z dzisiejszej Ewangelii zazdrościł młodszemu łaskawości ojca. Czasami i nas ogarnia zazdrość, czyli smutek z czyjegoś dobra i szczęścia oraz radość z jego nieszczęścia. Trzeba w sobie to uczucie przezwyciężyć i radować się z tego, iż dobro bliźniego dotknie także i nas, a złota zasada postępowania: Wszystko co byście chcieli, aby wam ludzie czynili i wy im czyńcie - niech nami kieruje. Módlmy się za V synod, przeżywając kolejną niedzielę synodalną.

 

Przeżywamy niedzielę Laetare, czyli radości.

Gorzkie Żale - dziś o 15.30, a po nich Msza św.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą sprawowane w piątek:

o godz. 15.30 w Kąśnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej.


W pierwszy piątek kwietnia od godziny16.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną - różaniec, który poprowadzi Róża zelatorki Zofii Skrobiś.


Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 4530 zł oraz za dary dla poszkodowanych na Ukrainie.


Od jutra Msze św. wieczorne w naszej parafii będą sprawowane o godz. 18.00, z wyjątkiem piątków.


W sobotę od godz. 9.00 będziemy obcinać tuje na skarpie przy kościele, zapraszamy do tej pracy parafian z nożycami lub sekatorami i koniecznie z rękawicami.


Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów i lektorów) zapraszamy do kościoła w poniedziałek o godz. 18.30.


Przy wyjściu z kościoła są do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 7 zł. Ofiary złożone przy ich nabyciu zostaną przekazane na Caritas.