Parafia Jastrzębie

3 niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022 r.

19.03.2022, Bóg objawia Mojżeszowi swoje imię, które oddaje istotę Jego osobowości - jest istotą samoistną, która sama dała sobie życie i to życie podtrzymuje oraz wszystkim żyjącym istotom daje życie. Ludzie, wiedząc, kim jest Bóg, powinni pokornie Mu służyć w duchu wdzięczności, a za grzechy wynagradzać. Chociaż okazuje nam cierpliwość, to nie oznacza, że nie będzie karał. Nawracając się, mamy zachowywać Boże przykazania.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego (która znosi piątkowy post) oraz Dzień Świętości Życia.


Gorzkie Żale - dziś o 15.30, a po nich Msza św.

W przyszłą niedzielę, Laetare, będziemy w naszej diecezji obchodzić kolejną niedzielę synodalną.


Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą sprawowane w piątek:

o godz. 16.00 w Kąśnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej.


Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego od uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Stosowne deklaracje i modlitwy są do pobrania na bocznym ołtarzu.


Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję "Paczka dla Ukrainy". Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie. Lista niezbędnych produktów znajduje się w gablocie. W ciągu dnia można je przynosić do kościoła i zostawić przy bocznych ołtarzach do 23 marca włącznie.


W środę będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej po wieczornej Mszy św.


Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów i lektorów) zapraszamy do kościoła w poniedziałek o godz. 17.30.

 

Burmistrz Gminy w Ciężkowicach zaprasza osoby z Ukrainy, które chciałyby się uczyć języka polskiego na spotkanie, które będzie miało miejsce 23 marca 2022 r. o godz. 15.00. Szczegóły znajdziemy w gablocie.


Przy wyjściu z kościoła są do nabycia wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 7 zł. Ofiary złożone przy ich nabyciu zostaną przekazane na Caritas.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Łaskawska l. 89. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...