1 niedziela Wielkiego Postu, 06.03.2022 r.

05.03.2022, Syn Boży po czterdziestodniowym poście na pustyni został poddany próbie. Przystąpił do Niego szatan, który zaczął Go kusić. Jezus mężnie odpiera wszystkie jego ataki i uświadamia nam, że wszystkie stworzenia mają służyć Bogu, gdyż od Niego są zależne. Kiedy zachowujemy Boże przykazania, to służymy Najwyższemu, a On nas za to wynagrodzi.

Dziś po prymarii nastąpi zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

O 15.30 Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz „Ad Gentes”.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3016 zł oraz za ofiary złożone na pomoc dla Ukrainy w kwocie 5030 zł.

Nabożeństwa Drogi krzyżowej będą w piątek:

o godz. 16.00 w Kąśnej,

o 17.00 w kościele parafialnym

i o 17.30 w Jastrzębi Górnej

- w tym tygodniu poprowadzą je dzieci z klas III. Przed rozpoczęciem nabożeństw poświęcimy im książeczki.

W czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia wielkanocne baranki i świece. Ofiary złożone przy ich nabyciu zostaną przekazane na Caritas.

Są jeszcze maski, które można zabrać wychodząc z kościoła.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Konwent, l. 59, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...