8 niedziela zwykła, 27.02.2022 r.

26.02.2022, Mowa nasza zdradza zamiary serca. Jest ono skarbcem, który może być przez nas napełniony złem lub dobrem. Jako chrześcijanie wiemy, że nasze serca powinny być napełnione dobrem. Tylko Bóg jest zawsze dobry, dlatego mamy zwracać się do Niego, aby być dobrymi na co dzień. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną polecajmy Najwyższemu osoby starsze i niepełnosprawne oraz uwikłanych w nałóg pijaństwa i wspierajmy ich w niesieniu ich krzyża.

- w środę Popielec - Msze św. o 7.00, 16.00, 17.00 i 18.00.
- w piątek święto św. Kazimierza, królewicza.

Dziś po sumie będzie ostatnie nabożeństwo czterdziestogodzinne. Nastąpi wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować Go w takim porządku:
- od 12.00 do 13.00 Jastrzębia Dolna,
- od 13.00 do 14.00 Jastrzębia Górna,
- od 14.00 do 15.00 Kąśna Górna,
- od 15.00 do 15.45 Kąśna Dolna.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 4149 zł. Również dzisiejszą przeznaczymy na pokrycie rachunku za ogrzewanie obiektów sakralnych.

Środa Popielcowa rozpocznie Wielki Post – czas umartwienia i powstrzymywania się od zabaw. W tym dniu obowiązuje post ścisły dla osób od 18 roku życia do 60 i abstynencja od 14. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Caritas.

W pierwszy czwartek pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie różaniec, który za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne odmówi Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja od 16.00 zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.

Drogi krzyżowe będą w piątek o godz. 15.30 w Kąśnej, o 17.00 w kościele i o 17.30 w Jastrzębi Górnej - poprowadzą je uczniowie z klas ósmych. Przed rozpoczęciem nabożeństwa poświęcimy im książeczki.

Są jeszcze maski, które można zabrać wychodząc z kościoła.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną - różaniec, który poprowadzi Róża z. Barbary Krakowskiej.

W niedzielę o 15.30 Gorzkie Żale, a po nich Msza św.