7 niedziela zwykła, 20.02.2022 r.

19.02.2022, Dawid mając możność zabicia Saula, który go prześladował, nie czyni tego, bo uważa go za pomazańca Pańskiego, czyli takiego, którego Najwyższy wybrał i namaścił. Miłosierdzie, które Dawid okazał swojemu wrogowi, królowi Saulowi, było szczególnie miłe Bogu. Za to otrzymał od Niego ochronę, która ustrzegła go od śmierci z rąk króla Izraela. Wszystkim okazujmy miłosierdzie, litując się na ich nędzą duchową i materialną.

- we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła,
- w środę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Dziś po sumie dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Nastąpi wystawienie Pana Jezusa  w monstrancji i będziemy adorować Go w takim porządku:
- od 12.00 do 13.00 - Jastrzębia Dolna,
- od 13.00 do 14.00 - Jastrzębia Górna,
- od 14.00 do 15.00 - Kąśna Górna,
- od 15.00 do 15.45 - Kąśna Dolna.

Przyszedł rachunek za ogrzewanie kościoła i kaplic w kwocie ponad 10 000 zł. Na jego pokrycie przeznaczymy
dzisiejszą składkę i następne. Zatem dziękujemy wszystkim, którzy dziś złożyli swoją ofiarę lub złożą w najbliższym
czasie na wspomniany cel.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po wieczornej Mszy św.

Od wojewody otrzymaliśmy maski, które można zabrać wychodząc z kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!

Pani dyrektor SP nr 2 informuje, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego rozpocznie się od 21 lutego i potrwa
miesiąc tj. do 21 marca, a rekrutacja do klasy I - od 1 do 20 marca 2022 r. Stosowne dokumenty można pobrać                    w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.

W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu odbył się pogrzeb śp. Emilii Kiereś, l. 89. Jej nieśmiertelną duszę
polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...