Parafia Jastrzębie

6 niedziela zwykła, 13.02.2022 r.

12.02.2022, Człowiek wierzący pokłada ufność w Bogu. On jest dla niego najważniejszy, a drugi człowiek i bogactwa są w jego hierarchii wartości na dalszych miejscach. W takim stanie jest zdolny dostrzec każdą łaskę i ją dobrze wykorzystać. Natomiast pozbawiony błogosławieństwa Bożego, czyli Jego łask, jest ten, kto liczy na siebie i innych ludzi oraz na bogactwa, a lekceważy Najwyższego. Ufajmy zatem kochającemu nas Bogu.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

Dziś po sumie rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Nastąpi wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować w takim porządku:
- do 12.00 – 13.00 Jastrzębia Dolna,
- od 13.00 – 14.00 Jastrzębia Górna,
- od 14.00 – 15.00 Kąśna Górna,
- od 15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.


W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.


Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie będzie miało spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Rodziców klas II Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę po wieczornej Mszy św.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek, a po niej będzie spotkanie grupy młodzieżowej na plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!


Przypominamy, że Zarząd OSP w Jastrzębi zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2021 rok w sobotę 19 lutego o godzinie 17.00 w remizie w Jastrzębi.

W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zofii Szczepanik, l. 87 i śp. Czesława Pierza, l. 77. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...