5 niedziela zwykła, 05.02.2022 r.

05.02.2022, Prorok Izajasz miał widzenie Boga siedzącego na wyniosłym tronie. Nie widział Jego twarzy, ale zarys postaci i szatę, która go okrywała, a wypełniała świątynię. Aniołowie zwani Serafinami stali przed Nim i Go uwielbiali słowami: Święty, Święty, Święty. Bóg zawsze jest święty, to znaczy oddzielony od grzechu i chce, aby człowiek unikał tego, co oddziela go od Niego. Zarazem odpuszcza grzechy i obdarza łaską, abyśmy byli święci, to znaczy z Nim zjednoczeni.

- w czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

W piątek przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po sumie nastąpi wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i będziemy adorować w takim porządku:
- do 12.00 – 13.00 Jastrzębia Dolna,
- od 13.00 – 14.00 Jastrzębia Górna,
- od 14.00 – 15.00 Kąśna Górna,
- od 15.00 – 15.45 Kąśna Dolna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!

Zarząd OSP w Jastrzębi zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2021 rok w sobotę 19 lutego o godzinie 17.00 w remizie w Jastrzębi.

W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu odbył się pogrzeb śp. Anny Wilgi, l. 87. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...