Parafia Jastrzębie

4 niedziela zwykła, 30.01.2022 r.

29.01.2022, Bóg umacnia wierzących do dawania świadectwa, mimo iż często spotykają się ze strony innych z lekceważeniem. Polega ono na przekonaniu, że Bóg jest z nami, gdy Go z wiarą głosimy, a odrzucenie Najwyższego prowadzi do odpowiedzialności przed Nim, a ostatecznie do potępienia. Przeżywając kolejną synodalną niedzielę, módlmy się, abyśmy byli świadkami także w świecie mediów.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
- w środę święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic,
- w sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy - poświęcenie chleba, wody i soli.


W przyszłą niedzielę będzie po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

W środę w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego będziemy modlili się za zakony klauzurowe, a składkę przeznaczymy na ich doczesne potrzeby.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W piątek od godz. 16.00 wystawienie PJ w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do NSPJ i aktem oddania.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Marii Amrożkiewicz.

Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w ciągu tygodnia.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!

Obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie w Kąśnej Górnej będzie 4 lutego tj. piątek, a w Jastrzębi 5 lutego tj. w sobotę. Szczegóły znajdziemy na plakatach.