3 niedziela zwykła, 23.01.2022 r.

22.01.2022, Słowo Boże jest drogowskazem na drodze naszego życia. Jest znakiem dobroci Boga, który dzięki niemu chciał nas pouczyć o Sobie i wskazać drogę zbawienia. Mamy Jego słowo szanować, ale przede wszystkim zachowywać w sercu, aby na co dzień nim żyć. Wtedy przyniesie ono zbawienne owoce dla nas i innych ludzi. Przeżywając niedzielę słowa Bożego, zwróćmy uwagę na ten wielki skarb, jaki każdego dnia, a zwłaszcza w Dzień Pański, daje nam Bóg.

- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
- we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
- w środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
- w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła,
- w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

W środę obchodzić będziemy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Islamu, a w czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorych na Trąd.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3462 zł.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią nie będziemy już dziś w naszej parafii przedstawiać Jasełek dla publiczności. Zostaną one nagrane, a nagranie udostępnione w Internecie dla tych, którzy nie zdążyli objerzeć przedstawienia.

W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku będą sprawowane tylko wieczorem, a w sobotę rano i wieczorem.

Parafialny Zespół Synodalny będzie miał spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Cieśla l. 83. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...