2 niedziela zwykła, 16.01.2022 r.

15.01.2022, Bogu zależy na ludziach i troszczy się o ich potrzeby, tak jak zatroszczył się o nowożeńców w Kanie Galilejskiej. Wymaga jednak, abyśmy zachowując Jego wskazania, unikali niepotrzebnych ciężarów, które mogą z naszego życia uczynić pasmo cierpień nie do uniesienia. Zaufajmy Najwyższemu i dajmy się Jemu prowadzić po ścieżkach, które nam wyznaczył.

- w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata,
- w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
- w piątek wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka.

Dziękujemy za składkę na parafię.

Jutro obchodzić będziemy w Kościele katolickim Dzień Judaizmu, a we wtorek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kodeks Prawa Kanonicznego pozwala księdzu codziennie odprawić tylko jedną Mszę św. z wyjątkiem niedzieli i świąt nakazanych. Dlatego w czasie ferii - w naszej parafii będzie odprawiana w dni powszednie jedna Msza św. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku wieczorem, a w sobotę
rano.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako niedzielę słowa Bożego.

Jasełka w naszej parafii będą przedstawiane po raz ostatni w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli po 8 zł, Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł oraz Miłujcie się!