4 niedziela Adwentu, 19.12.2021 r.

18.12.2021, Prorok Micheasz mówi o małym miasteczku Betlejem, które za jego czasów było najmniejsze w prowincji Judea. Jednak przez Narodzenie się tam Syna Bożego stało się wielkie. Bóg podnosi to, co małe i pokorne, na wyżyny nieba. Taka jest Jego logika. Uczymy się doceniać to, co jest wzgardzone i lekceważone przez ducha tego świata, gdyż to właśnie często podoba się Bogu.

- w piątek Wigilię przed Bożym Narodzeniem,
- w sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za składkę na parafię.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

Za tydzień, w Niedzielę Świętej Rodziny, na sumie przeżywać będziemy jubileusze 25-lecia i 50-lecia małżeństw.

Jutro w naszej parafii będzie spowiedź od godz. 14.00 do godz. 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 15.30 -
zarówno w kościele parafialnym jak i w kaplicy w Jastrzębi Górnej. Natomiast w Kąśnej Dolnej spowiedź będzie od godz. 16.00.

Przeżywając Wigilię Bożego Narodzenia postarajmy się, aby ona miała charakter religijny. Niech w czasie wieczerzy nie
zabraknie czytania Pisma św., łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd oraz wzajemnej życzliwości w czasie składania życzeń. Rano będzie możliwość zabrania betlejemskiego światełka.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na jasełka, które przedstawi młodzież, dzieci i starsi naszej parafii w sali
teatralnej o godz. 14.00. W późniejszym czasie będą następne przedstawienia.

Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę. Są także rozprowadzane świece Caritas w cenie 7 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 5 zł i kalendarze radia RDN
w cenie 20 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.