3 niedziela Adwentu, 12.12.2021 r.

11.12.2021, Przeżywamy niedzielę radości, ponieważ zbawienie jest blisko. Jak stwierdził prorok Sofoniasz: Król Izraela jest pośród ciebie. Właśnie Jezus, nasz Zbawca, jest pośród nas, aby każdego z nas zbawiać, czyli uświęcać. Uczyńmy wszystko, aby łaska Boża dotknęła nas i nasze rodziny.

- w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy - kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce,
- we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na parafię.

Ostatnio zakupiliśmy piec do centralnego ogrzewania do kaplicy w Jastrzębi Górnej, ponieważ poprzedni się zepsuł. Koszt inwestycji to 7 100 zł.

Spowiedź przed świętami z udziałem księży z innych parafii odbędzie się 20 grudnia, od godziny 14.00, tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicy w Jastrzębi Górnej. Natomiast w Kąśnej Dolnej będzie od godziny 16.00.

Zapraszamy na roraty, które w naszym kościele są codziennie o godz. 17.00.

W środę nasza parafia będzie przeżywała dzień misyjny. Przyjedzie do nas ks. prałat Stanisław Wojdak - misjonarz. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną Róże Różańcowe i młodzież z klas VII i VIII.

Spotkanie Parafialnego Zespołu synodalnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

W czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę. Są także rozprowadzane świece Caritas w cenie 7 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 5 zł i kalendarze radia RDN
w cenie 20 zł.

Do chorych przed świętami udamy się w najbliższą sobotę,

18 grudnia od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać do piątku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.