2 niedziela Adwentu, 05.12.2021 r.

04.12.2021, Prorok Jan Chrzciciel był głosem wołającym na pustyni. To oznacza, że wielu głoszone przez niego słowa Boże lekceważyło – był jakby trafiającym w próżnię. Ale to także oznacza, iż słyszeli go ci, którzy szukali Najwyższego w ciszy swojego serca. Oni to otrzymywali odpuszczenie grzechów, a widzialnym znakiem tej rzeczywistości był chrzest w rzece Jordan. My dziś możemy uzyskać odpuszczenie grzechów w sakramencie chrztu i pokuty. Uwalniajmy się od tego, co nas oddala od Boga i Jego słowa, a tym jest grzech. Módlmy się za Kościół na Wschodzie, aby bez przeszkód mógł prowadzić apostolską działalność.

- w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa,

- we wtorek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła,

- w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

Zapraszamy na roraty, które w naszym kościele są
odprawiane codziennie o godz. 17.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Liturgiczną Służbę Ołtarza, aspirantów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.

Wsparcie na Kościół na Wschodzie można okazać dziś ofiarą do puszki.

Spotkanie rodziców klas ósmych we wtorek po wieczornej Mszy św.

W środę na Mszy św o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św., a także przyjęcie dziewcząt do DSM-u.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę. Są także rozprowadzane świece Caritas w cenie 7 zł i kalendarze w cenie 5 zł.

Parafialny Oddział Caritas będzie miał spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.