1 niedziela Adwentu, 28.11.2021 r.

27.11.2021, Wieniec adwentowy z czterema świecami przypomina nam, że przez cztery niedziele będziemy oczekiwać na kolejne w naszym życiu święta Bożego Narodzenia. Chociaż są one cykliczne, to realnie przygotowują nas na spotkanie z Panem w niebie. Zapalona pierwsza świeca wskazuje na ostatniego proroka – Jana Chrzciciela, który bezpośrednio poprzedził objawienie się Mesjasza Pańskiego. Czuwajmy, aby Pan zastał nas przygotowanych, gdy przyjdzie nas sądzić. Módlmy się o dobre przeżycie tego okresu, a także za pasterza naszej diecezji - biskupa Andrzeja, przeżywając dwunastą rocznicę jego święceń biskupich.

- we wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła – odpust w Ciężkowicach,
- w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych po prymarii, a składka do puszki przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Od jutra rozpoczniemy roraty, które będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszamy na nie wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

Wsparcie dla uchodźców można okazać dziś ofiarą do puszki.

Bóg zapłać za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3265 zł.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. Ze spowiedzi będzie można skorzystać w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św., a w piątek podczas adoracji. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Pana
Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do NSPJ i aktem oddania.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Janiny Haraf.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na organistę.
Są także rozprowadzane świece Caritas w cenie 7 zł i kalendarze w cenie 5 zł.

Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.