33 niedziela zwykła, 14.11.2021 r.

12.11.2021, Księga proroka Daniela, mówi, że w czasie wielkiego ucisku narodu wybranego wystąpi Michał Archanioł - wielki książę i opiekun. Wtedy też dostąpią zbawienia wszyscy zapisani w księdze, to znaczy ci, co dobrym życiem zasłużyli na ostateczne usprawiedliwienie i bycie blisko Boga. Módlmy się, abyśmy przez dobre postępowanie zasłużyli na zapis w księdze życia.

- w środę wspom. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
- w czwartek wspom. bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, patronalne święto Ruchu Czystych Serc,
- w sobotę wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zakończy rok liturgiczny, a składka będzie przeznaczona na parafię.

Dziś można złożyć do puszki ofiarę na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 na cmentarzu na Rybówkach będziemy modlić się na różańcu za zmarłych – serdecznie zapraszamy.

Wypominki listopadowe połączone z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia są czytane pół godziny przed
Mszą św. wieczorną, a wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.

Rodziców klas III Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas ósmych

z Jastrzębi Dolnej zapraszamy na plebanię w środę,

a z Jastrzębi Górnej i Kąśnej w czwartek o godz.15.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności śp. Maria Panek, l. 84 i śp. Wanda Cieśla, l. 77, której
pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...