31 niedziela zwykła, Rocznica poświęcenia kościoła, 31.10.2021 r.

30.10.2021, Świątynia to miejsce szczególnej obecności Boga na ziemi. Od chrztu świętego jesteśmy świątyniami Boga. W dniu rocznicy poświęcenia parafialnego kościoła i kaplic warto postawić sobie pytanie: W jakim stanie jest świątynia mojego ciała? Jezus chce, aby była święta, tzn. wypełniona Jego łaską. Módlmy się, aby wszyscy chrześcijanie byli pięknymi świątyniami Chrystusa, a synodalne postanowienia pogłębiły nasze rozumienie chrześcijańskiej kultury.

- w poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych;
- we wtorek wspom. wszystkich wiernych zmarłych;
- w czwartek wspom. św. Karola Boromeusza.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą do południa odprawiane jak w niedzielę, a po południu o
godz. 13.00 na cmentarzu. Po niej będzie procesja. W tym dniu przy wejściu na cmentarze młodzież będzie zbierała składkę na WSD.

2 listopada Msze św. w naszej parafii będą o godz. 7.00, 9.00, 15.00, w Jastrzębi Górnej o 16.00 i w Kąśnej Dolnej o 17.00.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych od 1 do 8 listopada. W tym roku podobnie jak w zeszłym, z powodu pandemii, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej odpusty te można zyskać także w inne wybrane osiem dni w listopadzie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Pana
Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Lucyny Burnus.

Wypominki listopadowe będą czytane przez cały miesiąc pół godziny przed Mszą św. wieczorną z wyjątkiem
pierwszego piątku i pierwszej soboty, a roczne od pierwszej niedzieli grudnia. Na bocznych ołtarzach są kartki na
wypominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku prowadzili różaniec i modlili się w kościele, czy w kaplicach.

Przypominamy, że grupa młodzieżowa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy św., a Dziewczęca Służba Maryjna w soboty o godz. 10.00. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w czwartek o 15.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Ignacy Rolka l. 79. Polećmy go Bożemu
Miłosierdziu. Dobry Jezu...