30 niedziela zwykła, 24.10.2021 r.

23.10.2021, "Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim synem pierworodnym" - to słowa Boga wypowiedziane przez proroka Jeremiasza. Naród wybrany był ślepy na zbawienne upomnienia Boga i spotkała go za to kara. Jezus w dzisiejszej Ewangelii uzdrawia ślepego, który bardzo chciał dobrze widzieć. Ewangelizacja to otwieranie oczu na prawdziwe wartości. Przeżywając niedzielę misyjną módlmy się, aby wszyscy na świecie mogli poznać Chrystusa.

- w czwartek święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

Trwa Tydzień Misyjny.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, a także niedzielę synodalną.

Dziękujemy za składkę na parafię z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3622 zł.

Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Grupa młodzieżowa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy św., a DSM w soboty o godz. 10.00.

LSO zapraszamy w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane:

w Kąśnej Dolnej o 16.30,

w kościele parafialnym o 17.00

w Jastrzębi Górnej o 17.30.

W niedziele - w kościele parafialnym o 15.30,

a w kaplicach po Mszach św.

W tym tygodniu o prowadzenie różańca prosimy Róże:

w poniedziałek Róża z. Zofii Hołda,

we wtorek Róża z. Teresy Musiał,

w środę Róża z. Janiny Waza,

w czwartek Róża z. Lucyny Hołda,

w piątek Róża z. Janiny Haraf,

w sobotę grupa młodzieżowa.

Przypominamy, że robiąc porządki na cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych szkło i plastik należy wrzucać do kontenera, a śmieci organiczne tj. wieńce i trawę zabierać ze sobą.

Wypominki listopadowe będą czytane przez cały miesiąc pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a roczne od pierwszej niedzieli grudnia. Na bocznych ołtarzach są kartki na wypominki.

Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych w najbliższą sobotę w godzinach od 8.00 do 10.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa
Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.