29 niedziela zwykła, 17.10.2021 r.

16.10.2021, Wielu ludzi, także chrześcijan, nie rozumie, dlaczego spotkały Syna Bożego tak wielkie cierpienia. Stało się to, aby nam przybliżyć ogrom miłości Boga do człowieka i dać wzór, jak mamy się zachować w czasie naszych cierpień. Chwała i radość będzie naszym udziałem w przyszłym świecie, gdy tu na ziemi będziemy pić z Chrystusowego kielicha cierpień. Módlmy się o gotowość w podejmowaniu codziennego krzyża.

- w poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty,
- w środę wspom. św. Jana Kantego, prezb.,
- w piątek uroczystość św. Jana Pawła II, pap. Z tej racji nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Dziękujemy za składkę na parafię.

W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach z uczniami klas ósmych:

w środę w Kąśnej o 16.00 w zakrystii,

w czwartek w Jastrzębi Górnej po różańcu,

a w piątek na plebanii o 16.00.

Radę  Duszpasterską zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane:

w Kąśnej Dolnej o 16.30, w kościele parafialnym o 17.00 i w Jastrzębi Górnej o 17.30.

W niedziele - w kościele parafialnym o 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W tym tygodniu o prowadzenie różańca prosimy Róże:

w poniedziałek Róża z. Zofii Skrobiś,

we wtorek Róża z. Krystyny Krzyżkowskiej,

w środę Róża z. Marii Kukuła,

w czwartek Róża z. Stanisława Oślizło,

w piątek Róża z. Lucyny Włudyka,

w  sobotę Róża z. Barbary Hołda.

Kandydatów na ministrantów zapraszamy w czwartek o godz. 16.00, a Dziewczęcą Służbę Maryjną w sobotę o godz. 10.00. Grupa młodzieżowa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy św.

Przypominamy, że robiąc porządki na cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych należy szkło i plastik wrzucać do kontenera, a śmieci organiczne tj. wieńce i trawę zabierać ze sobą.

Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.